Поради для новачків в електронних торгах

Взяти участь в електронних торгах не завжди так просто, як вам може здаватися на перший погляд. В технічному плані все робиться за досить простою та всім зрозумілою схемою. Від користувача вимагається лише обрати сам електронний майданчик, впевнитися в тому, що він акредитований в системі ПроЗорро та пройти на ньому реєстрацію з подальшим підтвердженням особистості.

Для того, щоб не помилитися й зробити все правильно, завжди можна скористатися додатковими навчальними матеріалами. Можна просто перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/electric-power/indexes й вже безпосередньо на електронному майданчику ознайомитися з прикладами лотів, їх вимогами, критеріями до учасників та іншими не менше важливим моментами.

При цьому, ніколи не буде зайвим звернути увагу на рекомендації від більш досвідчених користувачів, які регулярно беруть участь в аукціонах та державних закупівлях, що дозволяє їм давати справді ефективні поради.

Що можна брати до уваги, беручи участь в електронних торгах

Почнемо з того, що мова буде йти саме про суб’єктивні моменти. Це означає, що учасники повинні самі для себе зрозуміти, чи дійсно рекомендації будуть для них цікавими та потрібними, чи їм варто звернути увагу на якісь інші моменти.

  1. Правильне вивчення ринку – одне з ключових завдань новачка – це правильний аналіз конкретно обраної категорії. Тобто, користувач обирає для себе цікавий напрямок торгів і аналізує середню кількість учасників, пропозиції користувачів. Особливу увагу варто звертати на виграшні заявки учасників. Додатково, можна аналізувати відгуки про сам майданчик та замовника на незалежних порталах;
  2. Дотримання вимог – головна помилка багатьох учасників полягає в тому, що вони виконують лише основні та зрозумілі вимоги замовника. Насправді ж, великий акцент потрібно робити навіть на самі дрібні моменти, що і виділяє більш досвідчених користувачів на фоні новачків. Тому, щоб не бути дискваліфікованим, варто зарані підготувати документи й впевнитися у відповідності всім критеріям організатора. Особливу увагу варто приділяти отриманню електронного підпису, що є важливою умовою для участі в будь-яких торгах;
  3. Планування участі – не рекомендується тягнути з завантаженням тендерного пакету документів. Пропозиції залишаються закритими для інших учасників до тих пір, доки не буде припинено прийняття заявок. Тому, користувачі повинні бути зацікавлені в тому, щоб максимально швидко завантажити всі документи в систему й вчасно подати свою пропозицію. По можливості, процес подання документів потрібно спланувати раніше, щоб всі вони відповідали вимогам організатора торгів і були подані в той момент, коли це справді потрібно. Для зручності можна користуватися функцією чернетки, що дозволяє корегувати внесену документацію до моменту її відправлення;
  4. Використання стратегії – мова йде про підготовку певного плану дій. Цей пункт буде актуальним, якщо мова йде про проведення електронного аукціону. Такий формат дає учасникам можливість поступово знижувати свої пропозиції. Якщо підходити до цієї можливості правильно, то це може значно підвищити шанси на перемогу в торгах.

Це лише декілька основних моментів, що стосуються ефективних порад для новачків, яким раніше не доводилось брати участі в електронних торгах.

Ви завжди можете користуватися якимись своїми напрацюваннями, якщо вони є справді легальними та перевіреними часом.

Який електронний торгівельний майданчик краще обрати

Вимоги до вибору електронної платформи для участі в торгах досить прості і увагу потрібно звертати лише на декілька основних моментів.

  • Акредитація – це базовий критерій, з якого потрібно починати ознайомлення з будь-яким майданчиком. Переглянути перелік сервісів, що мають відповідну акредитацію можна безпосередньо на сайті ПроЗорро;
  • Перелік напрямків в торгах – вам потрібно особисто переглянути всі доступні лоти й впевнитися в тому, що на сайті є відповідний розділ з торгами, що цікавить безпосередньо вас;
  • Процес реєстрації – процедура створення облікового запису на різних платформах може бути простішою або ж важчою. Тут вже все залежить від вільного часу самого користувача;
  • Репутація майданчика – додатково можна ознайомитися з відгуками користувачів, дізнатися про історію самого сервісу, дату його створення та іншу інформацію, що може бути додатковою гарантією надійності.

ТБ “Українська енергетична біржа” – це один з прикладів того, як саме повинен виглядати надійний електронний майданчик. Сервіс пропонує користувачам зручний інтерфейс, велику кількість напрямків в торгах, має позитивну репутацію та гарантує швидкий відгук технічної підтримки.